برنامه ریزی برای آزمون IELTS (آیلتس)

برنامه ریزی برای آزمون IELTS (آیلتس)

اگر تصمیم دارید در آزمون IELTS (آیلتس) شرکت نمایید، نیاز به یک برنامه ریزی جامع و اصولی دارید. بسیارند کسانی که ادعا می کنند برای مثال برای آزمون IELTS (آیلتس) فقط دو ماه مطالعه کرده اند و یا دو هفته نگاهی سر سری به چند کتاب داشته اند! و نمره خوبی هم گرفته اند!!! در یک راستی آزمایی ساده این دوستان معمولا دوره های چند ساله مطالعه زبان را نادیده انگاشته و صرفا مدتی را که انحصارا برای آزمون IELTS (آیلتس) گذاشته اند را مد نظر قرار می دهند. البته نبوغ نوابغ را هرگز نمی توان انکار کرد.

معمولا دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس)درشش یا هشت ماه برگزار می شوند و هدف از این دوره ها آماده سازی زبان آموز برای استفاده از حداکثر ظرفیت خویش می باشد. در اکثر موسسات این دوره به دو بخش Pre-IELTS و IELTS تقسیم می شود. در ادامه مقاله سعی بر این است که به سوالات مهم درباره این دوره پاسخ دهیم.

·         من چه زمانی می توانم در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) شرکت کنم؟

·         برنامه ریزی مطالعاتی من برای آزمون IELTS (آیلتس) چگونه باید باشد؟

·         من تا کنون هیچ دوره زبانی را طی نکرده ام. آیا می توانم در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) شرکت کنم؟

·         چه کتابهایی را بخوانم؟

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان...............................................

 

من چه زمانی می توانم در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس)شرکت کنم؟

 برای پاسخ به این سوال باید گفت که بسته به توانایی های یک زبان آموز, زمان شرکت در این دوره ها کاملا متفاوت است. بهترین راه, دادن امتحان سطح در یک موسسه معتبر می باشد, اما معمولا برای کسب یک نمره معقول در آزمون IELTS (آیلتس) باید دارای توانایی های زیر باشید:

 بانک لغات: حدودا 5000 لغت

 مهارت صحبت کردن(Speaking): بطور متوسط درباره موضوعات معمولی حداقل باید بتوانید 7 دقیقه در مورد یک موضوع خاص بدون وقفه صحبت نمایید.

 مهارت شنیداری مناسب(Listening): زبان آموز باید بتواند یک برداشت کلی از مکالمه دو نفر را ارایه دهد.

 مهارت در خواندن و درک مطلب(Reading): زبان آموز باید بتواند یک متن حدودا یک صفحه ای را در مدت 15 دقیقه مطالعه و بتواند یک برداشت کلی از متن خوانده شده را ارایه دهد.

مهارت نوشتاری(Writing): بتوانید یک انشای 250 کلمه ای در مورد یک موضوع بنویسید. (البته نه از نوع توصیف پاییز و یا علم بهتر است یا ثروت؟!) معمولا اکثر زبان آموزان در این مهارت حتی به زبان فارسی هم مشکل دارند; پس حتی اگر تمام مهارتهای قبلی را بسیار خوب هستید, با این حال توصیه میشود که حتما در یک دوره مهارت Writing شرکت نمایید.

 سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید این است که اصولا زبان آموزی که دارای مهارت های ذکر شده است, به راحتی می تواند در آزمون IELTS (آیلتس) شرکت کند. پس ضرورت شرکت در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) چیست؟

 یک زبان آموز با شرایط بالا می تواند نمره 5 در آزمون IELTS (آیلتس) آکادمیک و نمره 6 در آزمون IELTS (آیلتس) جنرال کسب کند. اما همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد هدف اصلی از شرکت در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس), آماده سازی زبان آموز برای استفاده از حداکثر ظرفیت خویش می باشد. و در ثانی زبان آموز حتما باید با ساختار آزمون IELTS (آیلتس) آشنا باشد. در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) اطلاعات زبانی خاصی ارایه نمی شوند بلکه بیشتر تمرکز بر تکنیک ها و تمرین های آمادگی است.

 برنامه ریزی مطالعاتی من برای آزمون IELTS (آیلتس) چگونه باید باشد؟

 معمولا کلاسهای آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) دو روز در هفته برگزار می شوند. همانگونه که در "مقاله چه میزان وقت صرف یادگیری زبان انگلیسی کنیم" اشاره کردم هرگز در کلاسهای یک روز در هفته شرکت نکنید! با این کار بیش از 60 درصد هزینه خود را دور می ریزید. شما باید علاوه بر زمانهایی که در کلاس هستید روزانه حدودا 3 تا 5 ساعت برای مطالعه و تمرین در یک دوره 6 ماهه آماده باشید و پس از اتمام این دوره یک برنامه برای مطاله 5 تا 8 ساعته برای حدودا 20 روز.

 پیشنهاد بنده برای برنامه ریزی بصورت زیر است:

 ·         2 ساعت Reading ( ترجیحا صبح)

 ·         1 ساعت Listening

 ·         1 الی 2 ساعت Writing  هروقت که احساس خستگی کردید شروع به نوشتن کنید. چرا که در آزمون IELTS (آیلتس) این بخش در انتهای آزمون می آید. یعنی زمانیکه مغزتان خسته است!

 ·         و در صورتی که کسی هست که بتوانید با او انگلیسی صحبت کنید 30 دقیقه تمرین کافیست اما اگر پارتنر ندارید «جلوی تلویزیون بنشینید و هرچه می شنوید را به انگلیسی با صدای بلند ترجمه کنید!!! هم اعتماد به نفستان بالا می رود و هم متوجه سطح خودتان می شوید!»

 من تا کنون هیچ دوره زبانی را طی نکرده ام. آیا می توانم در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) شرکت کنم؟

 اگر تا کنون هیچ دوره زبانی را طی نکرده اید, قادر به شرکت در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) نخواهید بود و باید حداقل 8 تا 10 ترم زبان انگلیسی خوانده باشید و پس از آن می توانید در دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) شرکت نمایید. اما شاید اگر می شد که امتحان TOFEL Paper Base بدین شاید می توانستید نمره 500 یا حتی بالاتر بگیرید. اما در IELTS متاسفانه چندان امیدی نیست! آزمون IELTS (آیلتس) یکی از استاندارد ترین امتحانات زبان انگلیسی است. شما حد اقل 12 ماه برای زبان آموزی و حد اقل 6 ماه برای دوره های آمادگی آزمون IELTS (آیلتس) باید وقت بگذارید. امروزه حتی برخی از دانشگاههای آمریکا نیز به متقاضیان پذبرش توصیه می کنند که ترجیحا امتحان IELTS بدهند نه TOFEL.( برای مثال دانشگاه MIT برای پذیرش در رشته Cognitive Science را می توانید بررسی نمایید)

 چه کتابهایی را بخوانم؟

برای مطالعه در مورد منابع آزمون IELTS (آیلتس) اینجا را کلیک نمایید.

 ..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان...............................................

تیتر مطلب

برنامه ریزی برای آزمون IELTS (آیلتس)

کلید واژه های فارسی

آمادگی آزمون آیلتس, زبان انگلیسی , زبان آموز, یادگیری زبان

English Keyword

IELTS, Listening, Speaking, Writing, Reading

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد