تجربه GRE در خارج از ایران

تجربه GREدر خارج از ایران

برای کسانی که می خواهند آزمون GREرا در خارج از ایران بدهند, تجربه زیر ممکن است برایشان مفید واقع شود. درواقع مطلب زیر تجربه اینجانب از آزمون GRE در کشور ترکیه است. از آنجایی که بنده فرصت بسیار کمی برای Apply داشتم, تصمیم گرفتم که آزمون GRE را بصورت اینترنتی در کشور ترکیه بدهم.

ترکیه کشوری پهناور با جاذبه های توریستی فراوان است که تجربه آزمون GRE در آن دارای مزایای زیر است:

1-     برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارید. ( همین مورد یعنی حداقل 150 هزار تومان صرفه جویی)

2-     با اتوبوس, قطار و یا هواپیما می توانید به آن سفر کنید.

3-     هزینه های سفر به ترکیه برای امتحان GRE کمتر از دوبی و سایر همسایه های نزدیک ایران است.

4-     آب و هوای خوبی دارد و مثل دوبی بیابانی نیست.

5-     می توانید از جاذبه های توریستی آن لذت ببرید.

6-     امنیت خوبی دارد.

7-     و...

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

 

چگونه در ترکیه برای آزمون GRE ثبت نام نماییم؟

برای ثبت نام به سایت ETS وارد شوید و یک پروفایل بسازید. سپس تاریخ آزمون مورد نظر را انتخاب کرده و برای پرداخت هزینه به سایت TehranPayment.com مراجعه نمایید. در این سایت افراد ماهری هستند که می توانند شما را راهنمایی نمایند. همچنین می توانید Application fee و سایر هزینه های مورد نیاز Applyرا از طریق این سایت با کارمزد واقعا معقول ترانسفر نمایید.

اما چگونه و چه زمان برای آزمون GRE به ترکیه سفر کنیم؟

اگر می خواهید واقعا در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید بهترین بازه برای امتحان در ترکیه بین آبان ماه تا اواسط اسفند ماه است. در این بازه زمانی تعداد توریست ها در ترکیه واقعا کاهش می یابد و به همین خاطر قیمت هتل ها بسیار کم می شود. (من هتلی 4 ستاره را که در تابستان شبی 250 لیر بود را با هزینه 30 لیر در آذر ماه کرایه کردم!) در ضمن اگر با اتوبوس بروید, در این بازه زمانی مرز زیاد شلوغ نیست و کمتر منتظر می مانید.

در صورتی که هتل ها را از چند ماه قبل رزرو نمایید باز هم یک تخفیف نصیبتان می شود. برای رزرو هتل در کشور ترکیه از سایت BerimSafar.com اقدام نمایید. واقعا پشتیبانی خوبی دارند در ضمن اگر نیاز به واچر داشته باشید برایتان تهیه می نمایند.

اگر می خواهید با هواپیما بروید کمی در سایت ها جستجو کنید. پرواز های ارزان قیمت زیاد هستند مخصوصا اگر چند ماه قبل بلیط تهیه نمایید. اما درصورتی که واقعا حوصله دارید تا 40 ساعت در اتوبوس بنشینید(!!!) برای استانبول همه روزه از تهران می توانید بلیط تهیه نمایید. باید به این نکته اشاره کنم که با اینکه آنکارا نزدیکتر است اما قیمت بلیط آن بیشتر از استانبول است و هزینه هایتان نیز در شهر آنکارا بیشتر خواهد بود..

هزینه ها:

آب معدنی: 2 لیر

دست شویی های عمومی: 1 لیر

غذا: بسته به غذایی که می خورید از 3 تا 15 لیر

هزینه تاکسی: با 2 یا 5 لیر شروع شده و به ازای هر کیلومتر 1 لیر اضافه می شود. (حتما سعی کنید که هتلی نزدیک به محل آزمون را پیدا کنید.)

مشکل زبان ترکی:

در شهرهای توریستی مثل آنکارا و استانبول اکثر مردم ترکیه مقدار کمی انگیسی بلد هستند اما ترجیحا یک کتاب راهنمای ترکی استانبولی در سفر حتما مفید خواهد بود.

اما نکته خییییییییلی مهم : « در هر سفر خارجی مراقب پاسپورت هایتان باشد.»

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

تیتر مطلب

تجربه GRE در خارج از ایران

کلید واژه های فارسی

آزمون,جی آر ای, خارج, ترکیه

English Keyword

GRE

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد