آمادگی برای Verbal Reasoning در آزمون GRE

آمادگی برای Verbal Reasoning در آزمون GRE

قسمت اول

موفقیت در هر آزمونی مستلزم برنامه ریزی درست و اصولی است. برای آزمونهای بزرگی مثل GRE شاید اولین گام موفقیت تعیین توانایی های خودتان و مشخص کردن نتیجه مورد نظرتان است. همانطور که در مطالب قبلی ذکر شده, کسب نمره کامل برای بخش Quantitative Reasoning در آزمون GRE چندان دور از انتظار نیست و به راحتی می توان بر این بخش از آزمون GRE مسلط شد, اما موفقیت در بخش Verbal Reasoning نیازمند یک برنامه ریزی کامل است. هدف این مقاله ارایه یک دیدگاه کلی و ارایه یک برنامه ریزی کلی 6 ماهه است.

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

 

قبل از شروع برنامه 6 ماهه GRE به نکات زیر توجه فرمایید:

1-     اگر نمره IELTS (آیلتس) شما زیر 7 می باشد (مخصوصا بخش Reading) ترجیحا 2 یا 3 ماه به این برنامه اضافه نمایید.

2-     تکنیک های Active Reader بودن را در 2 ماه اول حتما تمرین کنید.

3-     Verbal Reasoning در آزمون GRE فقط توانایی لغت نیست. پس این تفکر را از ذهن خارج کرده و 1 ماه برای یادگیری Logic به زبان انگلیسی وقت بگذارید.

4-     در ارزیابی توانایی خود واقع گرا باشید.

5-     در ارزیابی توانایی خود واقع گرا باشید. این نکته را دوبار تکرار کردم زیرا که بسیار مهم است. برای مثال خواندن بیش از 20 لغت GRE در روز بی فایده است. در ادامه توضیح خواهم داد.

برای گرفتن نمره قابل قبول باید سطح بالایی از لغات انگلیسی داشته باشید. برای این منظور کتابهای

1100 words you need to know (Barron)

3500 essential words

را حتما تهیه کرده و بخوانید. یعنی در مجموع حداقل 4600 لغت! که صد البته خواندن این تعداد لغت در مدت زمان 6 ماه میسر نیست. اولا لغات در سطح بسیار انتزاعی هستند و به خاطر سپردن آنها واقعا زمان بر و انرژی بر است. و ثانیا, لغات ارایه شده در کتاب 3500 بسیار شبیه به هم هستند مثل abscond, absolve, abstain که خود مشکل دیگر است. اما مشکل مهم این است که در جلسه آزمون در بسیاری از سوالات شما نیاز به یک معنی دقیق از لغت ارایه شده دارید و استفهام لغات از روی متن واقعا مشکل است. پس خواندن لغات را جدی بگیردید.

چگونه برای آزمون GRE لغت بخوانیم؟

حتما از جعبه لایتنر استفاده کنید. اگر استفاده ازاین جعبه را بلد نیستید با یک سرچ در Google هزاران آموزش را می توانید بیابید. اما نکته ای را که باید رعایت نمایید این است که برای آزمون GRE بیش از 20 کلمه در روز وارد جعبه نکنید!!!

دو روشی که می توانید برای فیش نویسی استفاده نمایید روشهای انگلیسی- فارسی و روش انگلیسی- انگلیسی است. که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. در روش انگلیسی- فارسی لغت را نوشته و در پشت فیش معنی آن را به زبان فارسی می نویسید. این روش فیش نویسی دارای سرعت بالایی است. اما عیبی که این روش دارد این است که سرعت واکشی لغات شما چه در Speaking و چه در Reading کاهش خواهد یافت. با این حال برای یادگیری لغات با سطح انتزاع بالا بهتر است از این روش استفاده نمایید. برای مثال شما برای معنای کلمه obstacle باید یک طومار بنویسید که با اصل فیش نویسی مغایر است.

در روش انگلیسی به انگلیسی, هم لغت و هم معنای آن را به زبان انگلیسی می نویسید. این روش مناسب سطوح Intermediate زبان و برای حفظ لغات غیر انتزاعی مناسب است. برای مثال کلمات Book, Travel, Understand و غیره. پیشنهاد می کنم که از این روش برای خواندن لغات GRE استفاده ننمایید.

حال سوال اینجاست که چگونه سرعت واکشی کلمات را بالا ببریم؟ در مقاله بعدی به این موضوع خواهم پرداخت.

 

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

موفقیت در آزمون GRE نیازمند صرف تلاش و همت بالا و برنامه ریزی مناسب است.

تیتر مطلب

آمادگی برای Verbal Reasoning در آزمون GRE

کلید واژه های فارسی

آزمون جی آر ای, لغت , فیش

English Keyword

GRE, Verbal Reasoning, Quantitative

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد