دلایل شکست در آزمون GRE

 بسیارند دانشجویانی که در آزمون GRE شکست خورده و نمره مورد نظر خویش را کسب نمی کنند. در این مقاله برخی از تجربیات و مشاهدات خود را گردآوری کرده ام تا برای سایر دوستانی که تصمیم دارند برای اولین بار آزمون GREبدهند مسیر های اشتباه را ترسیم کنم.

البته ناگفته نماند که آزمون GRE هم گاهی اوقات دارای حواشی می باشد. برای مثال تاکنون چند بار نتایج برخی از کشورها به دلایل تقلب مردود اعلام شده است و لیکن مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنم برای بسیاری از دانشجویان ایرانی صادق می باشد.

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

 

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که ضریب دقت در آزمون GRE بسیار بالاست. به جداول زیر دقت کنید:

 

آزمون GRE

 

آزمون GRE

1-     ایرانی ها بسیار عجول هستند.( این یکی از واقعیاتی است که بسیاری از ایرانیان پس از خروج از ایران به شدت از آن رنج می برند) ره صد ساله را نمی شود در یک شب طی کرد. بسیاری از دوستان بنده و همچنین خود نویسنده هم از این مورد مستثنا نبوده ام. در یکی از بررسی ها تمام دوستان متفق القول به این نتیجه رسیدند که شکست بسیاری از دانشجویان در آزمون GRE برنامه کوتاه مدت برای این آزمون است. در بسیاری از سایت ها و فرم ها برنامه های یک ماهه و دو ماهه برای آزمون GRE موجود است که این امر باعث گمراهی بسیاری از دانشجویان است. گاهی اوقات هم ادعاهای واهی و اغراق آمیز باعث می شود که دانشجویان درک درستی از آزمون نداشته باشند. برای مثال هستند کسانی که ادعا می کنند فقط یک یا دو ماه برای آزمون وقت گذاشته اند و موفق شده اند. این موضوع برای آزمونهای IELTS و TOFEL هم صادق است. معمولا این افراد سابقه سالها زبان آموزی خود را پنهان کرده و صرفا وقتی را که برای GRE گذاشته اند را لحاظ می کنند. (البته بنده هرگز منکر نبوغ نوابغ نمی شوم!)

2-     اگر برنامه های شما آنقدر فشرده است که مجبورید هم زمان با آزمون IELTS یا TOFELبرای آزمون GRE هم آماده شوید, آماده یک شکست پر هزینه باشید!!! طبق آمار در هر دوره آزمون IELTS در ایران حدود 20 الی 25 درصد افراد نمره بالای 7 میگیرند. (برای آزمون TOFEL هیچ آمار دقیقی ندارم) حال با فرض اینکه شما جزو این 20 درصد باشید انتظار نمره ای متوسط در آزمون GRE داشته باشید.(البته به غیر از نمره Quantitative)

3-     منابع و کلاسهای ضعیف هم یکی از دلایل شکست در آزمون GRE است. متاسفانه هیچ کلاس قابل تاییدی برای آزمون GRE وجود ندارد. یکی از دوستان در یکی از فرم ها نوشته بود که کلاسهای استاد ... را شرکت کرده بود و منابع و سرفصلهایشان به لعنت خدا نمی ارزید.(نقل قول) بنده شخصا خوب یا بد بودن کلاسها و جزوات هیچ موسسه ای را تایید و یا رد نمیکنم. لطفا سوال نفرمایید.

4-     آشنا نبودن با اصول منطق. یک واقعیت انکار ناپذیر این است که ما در تمام دوران تحصیل خود حتی یک انشای منطقی هم ننوشته ایم!!! یا پاییز را توصیف کرده ایم و یا درمورد اینکه علم بهتر است یا ثروت داستان سر هم کرده ایم. اما شاید فکر کنید که بارها و بارها منطقی عمل کرده اید. پس همین حالا شروع کنید و کمی اصول منطق مطالعه کنید(به زبان انگلیسی).

5-     تفاوت زبان!!! لغاتی را که ما ماهها برای یادگیری آنها وقت صرف می کنیم را انگلیسی زبانها هر روز در اخبار, روزنامه و مجله می بینند, تکرار می کنند و حتی معانی دهم و معانی کنایی این لغات را هم می دانند. البته بگویم که انتظاری که از یک دانشجوی نیتیو می رود با ما یکی نیست.

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

 

موفقیت در آزمون GRE نیازمند صرف تلاش و همت بالا و برنامه ریزی مناسب است.

تیتر مطلب

دلایل شکست در آزمون GRE

کلید واژه های فارسی

آزمون جی آر ای, جی آر ای کاغذی, جی آر ای کامپیوتری

English Keyword

GRE, Subject, General, Verbal, Quantitative, GRE Writing, Reasoning

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد