برنامه ریزی برای آزمون GRE

برنامه ریزی برای آزمونGRE

قبل از خواندن این مقاله ابتدا دلایل شکست در آزمون GRE را در اینجا بخوانید.

انسانها دارای سطح استعداد متفاوتی هستند و به سختی می توان یک برنامه ریزی جامع در یک زمینه را به تمام افراد یک مجموعه تعمیم داد. اما پیش فرضهای این مقاله بر این است که مخاطبین آن دارای پشتکار عالی, استعداد یادگیری خوب می باشند و برنامه ای هدفمند برای موفقیت دارند. آزمون GRE یک مرحله بسیار مهم برای کسانی است که آرزوی تحصیل در دانشگاههای معتبر آمریکا و کانادا را دارند.

در برنامه ریزی برای آزمونGRE سعی کنید واقع بین باشید. برنامه ریزی برای آزمونGRE باید مطابق سطح فعلی شما صورت بگیرد و نیاز است که شما حداقل های زیر را داشته باشید:

1-      نمره تافل 100 یا آیلتس 7

2-      درک خوب و سرعت عمل در حل ریاضیات

3-      آشنایی نسبی و تمرین منطق کلاسیک

با فرض این که شما حداقل نیازهای ذکر شده در بالا را دارید می توانید از این برنامه استفاده نمایید.

برای کسانی که در بخش ریاضیات مشکل خاصی ندارند 2 یا 3 هفته برای مرور و تمرین تمام نکات آزمون GRE بخش Quantitative کافی است اما برای افرادی که در ریاضیات پایه مشکل جدی دارند, حداقل نیاز به صرف یک تا دو ماه برای بخش ریاضیات آزمون GRE معقول به نظر می رسد البته هرگز از خواندن ریاضیات به زبان انگلیسی غافل نشوید چرا که برخی از سئوالات بسیار گمراه کننده طراحی شده اند و با اینکه در ظاهر بسیار ساده اند شما را به مشکل خواهند انداخت. نکته ای که بسیار حایز اهمیت است سرعت عمل بالا در پاسخ دهی به سوالات است. برای این منظور حتما کتاب بارونز بخش Quantitative را مطالعه نمایید مخصوصا بخشی را که در مورد مشکلات زبان در بخش ریاضیات بسیار مهم است. در صورتی که وسواس دارید می توانید از سری کتابهای منهتن استفاده نمایید.

 

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

آمادگی برای بخش Verbal Reasoning آزمونGRE بسیار وقت گیر است و شما نیاز دارید تا حد اقل 6 ماه برای این بخش وقت صرف کنید. هر روز تمرین کنید و تا جایی که می توانید ذهنتان را با لغات مختلف آشنا کنید. سرعت مطالعه خود را بالا ببرید. « دقت کنید که بر خلاف آزمون IELTS یا TOFEL تکنیک های Scan & Skim چندان کار آمد نبوده و گاهی اوقات هم به سادگی باعث گمراهی شما می شود.» کتاب 1100 را حتما تمام کنید. دوباره تکرار می کنم: کتاب 1100 را حتما تمام کنید.

یک ماه وقت برای یادگیری منطق کلاسیک به زبان انگلیسی وقت بگذارید. فراموش نکنید که بخش وربال فقط وربال نیست بلکه Verbal Reasoning است. یعنی به کلمه Reasoning هم باید توجه کنید.

برای بخش Writing هم یک یا دو ماه بسته به استعداد خودتان در نوشتن وقت بگذارید. به این نکته باید توجه داشته باشید که Writing ها در آزمون GRE با آزمونهای IELTS یا TOFEL هیچ مشابهتی ندارد. در اینجا شما باید دارای یک ذهن تحلیلگر باشید تا به طور منطقی بتوانید موضوعات داده شده را آنالیز نمایید. پس اگر با اصول منطق کلاسیک آشنایی ندارید یک ماه هم برای این بخش وقت بگذارید.برای غلط های املایی و نحوی نمره کسر نمی شود ( در صورتی که زیاد نباشد ).

پس در یک برنامه ریزی کلی برای آزمون GRE، ترتیب مطالعه منابع به شکل زیر است:

1-      منطق کلاسیک به زبان انگلیسی

2-      کتاب 1100 و تمرین های کتاب New GRE 1014 Test

3-      کتاب بارونز یا سری کتابهای منهتن

به دلیل رعایت قوانین کپی رایت از گذاشتن منابع در سایت معذور هستم. برای دریافت منابع تماس بگیرید، در صورتی که وقت داشته باشم برایتان ایمیل می نمایم. موفق و موید باشید.

 ..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.استاد GRE..............................................

موفقیت در آزمون GRE نیازمند صرف تلاش و همت بالا و برنامه ریزی مناسب است.

تیتر مطلب

برنامه ریزی برای آزمون GRE

کلید واژه های فارسی

آزمون جی آر ای, جی آر ای کاغذی, جی آر ای کامپیوتری

English Keyword

GRE, Subject, General, Verbal, Quantitative, GRE Writing, Reasoning

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد