بهترین روش یادگیری لغات زبان انگلیسی

 برای یک زبان آموز, یادگیری و حفظ لغات انگلیسی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. لغت اولین ابزار جهت یادگیری زبان انگلیسی است. استفاده از روش های نادرست برای حفظ لغات انگلیسی از طرفی باعث هدر رفت زمان و انرژی زبان آموز می شود و از طرف دیگر زبان آموز پس از مدتی از مطالعه زبان انگلیسی احساس سرخوردگی می نماید. به طور متوسط برای برقراری ارتباط اولیه هر زبان آموز نیازمند داشتن بانک لغاتی در حدود 5000 لغت می باشد. یکی از دلایلی که بنده تاکید می کنم که زبان انگلیسی را در 3 یا 6 ماه نمی توان فراگرفت, همین موضوع می باشد. زیرا که هر فرد معمولی توانایی فراگیری حدودا 10 لغت در روز ( به طور دایم ) را دارد. یعنی حدودا 300 لغت در ماه! البته سرعت فراگیری لغت در ماههای اولیه کمی بیشتر است. یک زبان آموز کوشا در 2 سال می تواند حدود 5000 لغت یاد بگیرد. دقت کنید. محاسبات در اینجا محاسبات ریاضی نیست بلکه این آمار بر اساس تجربه به دست آمده است.

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان...............................................

 حفظ لغت قدم اولیه بوده و مهمتر از آن کاربرد لغت در دنیای واقعی است. هر زبان آموز حدودا می تواند در عمل از دو سوم لغات حفظ شده خویش استفاده نماید!

 اما چگونه لغت بخوانیم :

 مقید باشید که هر روز 10 لغت جدید به بانک لغت خود اضافه کنید. ( بدون هیچ گونه تعطیلی و کوتاهی )

 لغات انگلیسی را ابتدای صبح بنویسید و در آخر شب مرور کنید.

 فیش های لغت انگلیسی را بسیار کوتاه تهیه کنید.

 سعی کنید از حوزه های گوناگون لغت تهیه کنید.

 گاهی اوقات دیکشنری را به عنوان یک کتاب علمی مرور کنید. حتما مطالب مفید زیادی یاد خواهید گرفت.

 در متون انگلیسی لغاتی را که با آن آشنا نیستید را یاد داشت کرده و از آنها فیش تهیه کنید.

 استفاده از جعبه ابزار لایتنر برای یادگیری لغات انگلیسی بهترین روشی است که تاکنون به کار گرفته شده است. این ابزار یک وسیله کاملا علمی است که بر اساس نمودار فراموشی ابینگهاوس طراحی شده است. مطالب زیادی برای یادگیری این روش وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با جعبه لایتنر می توانید اینجا را کلیک کنید. در ضمن یاد آور می شوم که فریب «انگلیسی در خواب» یا یک میلیون لغت در یک شب و انگلیسی در سه صوت و امثال آن را نخورید!!! ( البته ناگفته نماند که این روش ها نیز فرآیند تجربه های علوم تجربی هستند و سندیت علمی هم دارند منتها در شرایط آزمایشگاهی. بنده خود در این زمینه تحقیق و آزمایش های زیادی کرده ام. بیشتر این تکنیک ها مخرب و آسیب رسان هستند. بالاخص روش انگلیسی در خواب؛ این روش در یک دوره حتی چند ماهه فرد را به شدت دچار آسیب های روانی می کند)

..............................................تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان.***تدریس خصوصی زبان انگلیسی.استاد خصوصی زبان انگلیسی.استاد IELTS.معلم زبان...............................................

تیتر مطلب

بهترین روش یادگیری لغات زبان انگلیسی

کلید واژه های فارسی

تدریس خصوصی, زبان انگلیسی, استاد زبان, کلاس خصوصی

English Keyword

English, Listening, Speaking, Writing, Reading

تدریس خصوصی زبان نه تنها نیارمند دانش زبان انگلیسی بلکه مستلزم داشتن دانش کافی در مورد تکنیک های تدریس خصوصی و انفرادی است.

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
نظر شما به سامانه مدیریت ارسال شده است.
  • هیچ نظری یافت نشد